Ameliyat veya Fenol Tedavisinden Sonra Kıl Dönmesi Tekrar Eder mi?

Kıl dönmesi tedavisi için ameliyat olan veya ameliyatsız fenol tedaviden yararlanan kişiler, tedavi edildikten sonra kıl dönmesinin tekrar edip etmeyeceğini merak ediyorlar. Tedavi edildikten sonra ne yazık ki kıl dönmesinin tekrar etme ihtimali vardır.

Ameliyatla veya fenol yöntemiyle tedavi edilen kıl dönmesinde tekrar etme oranları; ameliyatla tedavi edilenlerde yüzde 10, ameliyatsız yöntemler kullanılarak tedavi edilenlerde ise bu oran yüzde 15 ile yüzde 20 arasındadır.

Op. Dr. Orçun Oral Şentürk’ün Tedaviden Sonra Kıl Dönmesi Tekrar Eder Mi Videosu

Kıl Dönmesinin Tekrar Etmemesi için Yapılması Gerekenler

Kıl dönmesi süreç boyunca kişide çok fazla ağrı ve sancıya sebep olduğu için hiç kimse tekrar kıl dönmesi gibi bir sorun yaşamak istemez. Hastanın kıl dönmesini önlemek için uygulayabileceği birkaç yöntem vardır. Kişi bunlara dikkat ederse kıl dönmesi çok düşük bir ihtimalle tekrar oluşmayacaktır.

Kıl dönmesinin tekrar oluşmasını istemeyen kişi ilk olarak tedaviden sonra pansumanlarına dikkat etmelidir. Güzel bir şekilde pansumanlarını yaptıran kişi ister ameliyatla tedavi olsun isterse ameliyatsız tedavi yöntemlerinden birini tercih ediyor olsun ilk olarak doktorlarının ameliyattan sonra dikkat edilmesi gerek dediklere şeylere mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor.

Kıl dönmesinin tekrar oluşmaması için kişi eğer kiloluysa mutlaka kilo vermeli, spor yapmıyorsa spora başlamalıdır. Ek olarak genellikle kıl dönmesinin sebebi sırt bölgesindeki kıllar olduğu için hasta ister ameliyatlı ister ameliyatsız tedavi olmuş olsun sırt bölgesinden lazer tedavisi olması kıl dönmesinin tekrar oluşmasını engelleyecektir.

Kaynak: https://kildonmesi.gen.tr/tedaviden-sonra-kil-donmesi-tekrarlar-mi/

Orçun Oral Şentürk

OP. DR. ORÇUN ORAL ŞENTÜRK

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*